Behag-genseren i lys lilla er en stilren og komfortabel strikkegenser fra Kathrine Sørland-kolleksjonen, designet av Turid Stapnes. Den har en behagelig passform med raglanfelling, noe som gjør den ideell for hverdagsbruk. Laget av garnet Alpaca Bris, som kombinerer babyalpaca, merinoull og nylon, gir genseren både mykhet og holdbarhet.
- Vanskelighetsgrad: Genseren er designet for de med litt erfaring i strikking.
- Materiale: Garnet består av 60% babyalpaca, 11% merinoull og 29% nylon. Dette gir et lett og mykt plagg som er behagelig mot huden.
- Kvalitet: Babyalpaca er kjent for sin mykhet, mens merinoull gir varme og fukttransport. Nylon forsterker garnet og øker holdbarheten.
- Design: Genseren strikkes nedenfra og opp med raglanfelling, noe som gir en moderne og avslappet stil.
- Størrelser: Genseren er tilgjengelig i størrelsene XS til XXL, med overvidde fra 88 cm til 128 cm.
Vi tilbyr en strikkepakke som inneholder oppskrift og garnforbruk til valgt størrelse. Genseren strikkes med pinner nr. 5 og 6, og har en strikkefasthet på 15 masker glattstrikk på 10 cm. Dette gjør den til et morsomt prosjekt for de med litt erfaring. Du kan enkelt justere lengden på genseren ved å følge oppskriften. Med rask levering kan du snart begynne på dette flotte strikkeprosjektet!
Vask: Håndvask anbefales for å bevare kvaliteten på garnet.