«Lek»-genseren er en stilren og komfortabel genser designet av Kathrine Sørland for Viking Garn. Den er laget av et mykt garn som kombinerer 60% babyalpakka, 11% merinoull og 29% nylon, noe som gir en varm og behagelig følelse. Genseren er perfekt for hverdagsbruk, og dens tidløse design gjør den til et flott valg for enhver anledning.
- Vanskelighetsgrad: Genseren er egnet for strikkere med litt erfaring.
- Størrelser: Genseren er tilgjengelig i størrelsene XS til XXL, noe som gir en god passform for alle.
- Materiale: Garnet fra Viking Garn inneholder 60% babyalpakka, 11% merinoull og 29% nylon, som gir en myk og slitesterk genser.
- Design: Genseren har et elegant og enkelt design med ribbestrikkede detaljer og glattstrikk, noe som gir et stilrent uttrykk.
- Strikkefasthet: For å oppnå riktig strikkefasthet anbefales det å bruke pinner nr. 5 og 6, med 15 masker glattstrikk på pinne nr. 6 = 10 cm.
Genseren strikkes nedenfra og opp, og du vil følge en enkel oppskrift som guider deg gjennom prosessen. I strikkepakken følger det med oppskrift og garnforbruk til valgt størrelse. Med en strikkefasthet på 15 masker i glattstrikk, er det viktig å sjekke strikkefastheten med en prøvelapp før du begynner. Vi tilbyr rask levering, så du kan begynne å strikke denne flotte genseren med en gang!
Vask: Håndvask anbefales for å bevare kvaliteten på garnet.