Edeltraut-genseren er en elegant og stilfull strikkegenser fra DROPS Design. Den kombinerer luksuriøse materialer som alpakka og mohair-silke, noe som gir et unikt utseende og en behagelig passform. Genseren er perfekt for hverdagsbruk, og dens tidløse design gjør den til et flott valg for enhver anledning.
- Vanskelighetsgrad: Middels, noe som gir en god utfordring for strikkere med litt erfaring.
- Størrelser: Genseren er tilgjengelig i størrelsene XS til XXL, noe som gir en romslig passform for alle.
- Materiale: Garnet består av 80% alpakka, 15% ull, 5% polyamid, samt 75% mohair og 25% silke fra DROPS. Dette gir en myk og luksuriøs følelse.
- Kvalitet: Alpakka er kjent for sin varme og lette vekt, mens mohair-silke gir en glansfull overflate og ekstra komfort.
- Design: Genseren strikkes nedenfra og opp i glattstrikk, med sideventiler og ribbestrikkede kanter for en moderne look.
Vi tilbyr en strikkepakke som inneholder oppskrift og garnforbruk til valgt størrelse. Genseren strikkes fra bunnen av, og med en strikkefasthet på 14 masker og 16 rader i glattstrikk, er det viktig å sjekke strikkefastheten med en prøvelapp før du begynner. Med DROPS Design sin detaljerte oppskrift får du veiledning gjennom hele prosessen. Vi har også rask levering, så du kan begynne å strikke denne stilige genseren med en gang!
Vaskeanvisning: Håndvask anbefales for å bevare kvaliteten på garnet.